5. Oberurseler #RunSwimRepeat
Sun, August 30, 2026
61440 Hessen - Oberursel (Taunus)
61440 Hessen - Oberursel (Taunus)
Wettbewerbe
- Swim & Run (6,75 km)
- Swim & Run (11,25 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, August 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.75 K |
| Swimming: | 0.75 K |
| Running: | 6 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Altkönigstraße 99, 61440 Oberursel
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11.25 K |
| Swimming: | 1.25 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Altkönigstraße 99, 61440 Oberursel
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27514/987339/2025-12-05 11:39:05