Ossiloop
April 28 - May 15, 2026
26789 Leer
26789 Leer
Wettbewerbe
- 11.2k
- 11.3k
- 9.7k
- 11.9k
- 9.6k
- 10.2k
Race Overview
| Date: | Tuesday, April 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11.2 K |
| Entry fees: | |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Race Overview
| Date: | Friday, May 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11.3 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Race Overview
| Date: | Tuesday, May 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 9.7 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Race Overview
| Date: | Friday, May 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11.9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Race Overview
| Date: | Tuesday, May 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 9.6 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Race Overview
| Date: | Friday, May 15, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.2 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bensersiel (Hafen), Am Strand
Nearby accommodations
Contact
6054/998989/2026-04-23 18:39:02