Paradieslauf
April 2027
14806 Belzig-Dippmannsdorf
14806 Belzig-Dippmannsdorf
Wettbewerbe
- 6k Nordic walk
- 6k
- 12k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 25, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:20 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibadstraße 9a, 14806 Belzig-Dippmannsdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 25, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:20 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibadstraße 9a, 14806 Belzig-Dippmannsdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 25, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:20 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibadstraße 9a, 14806 Belzig-Dippmannsdorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
7138/1002063/2026-05-08 10:31:02