Paraty By UTMB
September 18 - September 19, 2026
RJ-23970-000 Paraty
RJ-23970-000 Paraty
Wettbewerbe
- 58.5k Trailrun
- 108k Trailrun
- 7k Trailrun
- 25k Trailrun
- 34k Trailrun
Race Overview
| Date: | Friday, September 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 58.5 K |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 3400 meters |
Course
This race is a mountain run. The course has climbs with a total elevation gain of 3400m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
R. da Matriz 321-293, RJ-23970-000 Paraty
Race Overview
| Date: | Friday, September 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 108 K |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 4850 meters |
Course
This race is a mountain run. The course has climbs with a total elevation gain of 4850m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
R. da Matriz 321-293, RJ-23970-000 Paraty
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7 K |
| Course profile: | rolling course |
| Elevation gain: | 50 meters |
Course
This race is on a rolling course. The course has climbs with a total elevation gain of 50m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
R. da Matriz 321-293, RJ-23970-000 Paraty
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 25 K |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 750 meters |
Course
This race is a mountain run. The course has climbs with a total elevation gain of 750m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
R. da Matriz 321-293, RJ-23970-000 Paraty
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 34 K |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 1150 meters |
Course
This race is a mountain run. The course has climbs with a total elevation gain of 1150m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
R. da Matriz 321-293, RJ-23970-000 Paraty
Nearby accommodations
Contact
28420/988707/2025-12-20 18:19:06