2. Zarrentin Triathlon
Sun, June 28, 2026
19246 Zarrentin
19246 Zarrentin
Wettbewerbe
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (25,75 km)
- Relay triathlon (Olympic distance)
- Triathlon (51,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wittenburger Ch 98, 19246 Zarrentin, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wittenburger Ch 98, 19246 Zarrentin, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:15 PM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 40 M |
| Running: | 10 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wittenburger Ch 98, 19246 Zarrentin, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:15 PM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 40 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wittenburger Ch 98, 19246 Zarrentin, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
30136/992116/2026-02-24 17:31:06