Reppischtallauf in Stallikon
January 2027
8143 Stallikon
8143 Stallikon
Wettbewerbe
- 3.8k
- 8k
- 8k Walk/Nordic walk
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.75 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Massholderenstr. 3, 8143 Stallikon
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Massholderenstr. 3, 8143 Stallikon
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 24, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:47 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 8 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Massholderenstr. 3, 8143 Stallikon
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
5795/991553/2026-02-06 12:51:02