RUNIT25
August 2026
127051 москва
127051 москва
Wettbewerbe
- 3k
- 5k
- 10k
- 25k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 2, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Москва Измайловский парк, 127051 москва
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 2, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | children |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Москва Измайловский парк, 127051 москва
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 2, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Москва Измайловский парк, 127051 москва
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 2, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 25 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Москва Измайловский парк, 127051 москва
Nearby accommodations
Contact
17067/973504/2025-08-15 00:11:04