Schlaubetal-Triathlon
Sun, July 12, 2026
15299 Müllrose
15299 Müllrose
Wettbewerbe
- Cross triathlon (relay, Sprint distance)
- cross triathlon (Sprint distance)
- Relay triathlon (48,9 km)
- Triathlon (Olympic distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:10 AM |
| Sport: | cross triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Großer Müllroser See, Am Ostufer 2, 15299 Müllrose
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:10 AM |
| Sport: | cross triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Großer Müllroser See, Am Ostufer 2, 15299 Müllrose
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:55 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 37.4 K |
| Running: | 10 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Großer Müllroser See, Am Ostufer 2, 15299 Müllrose
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:55 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 37.4 M |
| Running: | 10 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Großer Müllroser See, Am Ostufer 2, 15299 Müllrose
Nearby accommodations
Contact
13984/991241/2026-01-31 23:03:04