Schwyzer Triathlon
Sat, August 22, 2026
6423 Seewen SZ
6423 Seewen SZ
Wettbewerbe
- Team triathlon (12,7 km)
- Team triathlon (Sprint distance)
Race Overview
| Date: | Saturday, August 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seemattliweg 25, 6423 Seewen
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.4 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seemattliweg 25, 6423 Seewen
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
14988/987481/2025-12-06 16:35:04