25. Sebastian Fredrich Gedenklauf
Sun, October 11, 2026
17509 Lubmin
17509 Lubmin
Wettbewerbe
- 2.5k
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Lubmin, Freester Straße 8
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lubmin, Freester Straße 8
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:02 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Lubmin, Freester Straße 8
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lubmin, Freester Straße 8
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, October 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:05 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Lubmin, Freester Straße 8
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lubmin, Freester Straße 8
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
3487/984045/2025-11-08 22:29:02