Silvesterlauf der LAV Hamburg-Nord
Thu, December 31, 2026
22359 Hamburg-Volksdorf
22359 Hamburg-Volksdorf
Wettbewerbe
- 2.6k
- 5.2k
- 7.8k
- 10.4k
Race Overview
| Date: | Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2.6 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Race Overview
| Date: | Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Race Overview
| Date: | Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7.8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Race Overview
| Date: | Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.4 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Halenreie 32-34, 22359 Hamburg.
Nearby accommodations
Contact
3965/998255/2026-04-21 15:41:03