34. Soester Stadtlauf
Sun, October 4, 2026
59494 Soest
59494 Soest
Wettbewerbe
- 4k
- 10k relay
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathausstraße, 59406 Soest
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 3-5-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathausstraße, 59406 Soest
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathausstraße, 59406 Soest
Nearby accommodations
Contact
3681/983588/2025-11-02 11:59:03