Spreewald Duathlon
Sat, April 25, 2026
15913 Neu Zauche
15913 Neu Zauche
Wettbewerbe
- Duathlon (22,5 km)
- Duathlon (57 km)
- Duathlon (108 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 6.5 K |
| Cycling: | 11 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neu Zauche, Briesensee
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neu Zauche, Briesensee
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:05 AM |
| Sport: | duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 10 K |
| Cycling: | 42 K |
| Running: | 5 K |
| Participants: | youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neu Zauche, Briesensee
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neu Zauche, Briesensee
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:05 AM |
| Sport: | duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 19 K |
| Cycling: | 84 K |
| Running: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neu Zauche, Briesensee
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neu Zauche, Briesensee
Nearby accommodations
Contact
13621/992448/2026-02-27 16:17:04