Siena Garden-Straßenlauf & Firmenlauf
48149 Münster
- 3k
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where are the showers?
What:
Showers, men for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
What:
Showers, women for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where are the showers?
What:
Showers, men for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
What:
Showers, women for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where are the showers?
What:
Showers, men for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
What:
Showers, women for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Im Stadion Sportpark Sentruper Höhe
Nearby accommodations
Contact
693/995942/2026-04-02 15:11:02