Swim and Run
Sat, August 15, 2026
54497 Morbach
54497 Morbach
Wettbewerbe
- Swim & Run (3,3 km)
- Swim & Run (relay, 3,3 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, August 15, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:45 PM |
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.3 K |
| Swimming: | 0.3 K |
| Running: | 3 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibad Morbach, 54497 Morbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, August 15, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 PM |
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.3 K |
| Swimming: | 0.3 K |
| Running: | 3 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 3-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freibad Morbach, 54497 Morbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
2444/997298/2026-04-13 19:07:02