Tallinna Maraton
September 12 - September 13, 2026
10146 Tallinn
10146 Tallinn
Wettbewerbe
- 5k
- 10k Walk/Nordic walk
- 10k
- 13.1M
- 26.2M
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freedom Square, 10146 Tallinn
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | no competitive character |
| Distance: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freedom Square, 10146 Tallinn
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freedom Square, 10146 Tallinn
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freedom Square, 10146 Tallinn
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Freedom Square, 10146 Tallinn
Nearby accommodations
Contact
460/988691/2025-12-20 16:31:02