Trail esneux
May 2026
4130 Esneux
4130 Esneux
Wettbewerbe
- 6k
- 13k
- 20k
- 32k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 20 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 32 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue simonis, 4130 Esneux
Nearby accommodations
Contact
17255/959816/2025-05-23 10:41:06