Trail Provinciaal Domein Het Leen
January 2027
9900 Eeklo
9900 Eeklo
Wettbewerbe
- 8k
- 16k
- 24k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gentsesteenweg 80, 9900 Eeklo
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 16 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gentsesteenweg 80, 9900 Eeklo
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, January 31, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 24 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gentsesteenweg 80, 9900 Eeklo
Nearby accommodations
Contact
11272/991766/2026-02-13 11:11:05