Desert Rats by UTMB
April 2027
Fruita, CO 80503
Fruita, CO 80503
Wettbewerbe
- 10k Trailrun
- 50k Trailrun
- 99.7k Trailrun
- 20k Trailrun
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, April 9, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
998 Hawkeye Road, I-70 Exit 11, 80503 Fruita
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 10, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 50 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
998 Hawkeye Road, I-70 Exit 11, 80503 Fruita
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 10, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 99.7 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
998 Hawkeye Road, I-70 Exit 11, 80503 Fruita
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 11, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 20 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
998 Hawkeye Road, I-70 Exit 11, 80503 Fruita
Nearby accommodations
Contact
16183/999075/2026-04-24 00:11:06