ULTRA TRIATHLON Bad Radkersburg
Fri, August 28, 2026
8490 Bad Radkerburg
8490 Bad Radkerburg
Wettbewerbe
- Triathlon (Full distance)
- Triathlon (452 km)
- Triathlon (678 km)
Race Overview
| Date: | Friday, August 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 3.8 M |
| Cycling: | 180 M |
| Running: | 42.2 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Parktherme Bad Radkersburg, 8490 Bad Radkerburg, AT
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Friday, August 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 7.6 K |
| Cycling: | 360 K |
| Running: | 84.4 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Parktherme Bad Radkersburg, 8490 Bad Radkerburg, AT
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Friday, August 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 11.4 K |
| Cycling: | 540 K |
| Running: | 126.6 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Parktherme Bad Radkersburg, 8490 Bad Radkerburg, AT
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
29976/986656/2025-11-29 14:55:06