UTTB Duathlon Schützen am Gebirge
April 2027
7081 Schützen am Gebirge
7081 Schützen am Gebirge
Wettbewerbe
- Duathlon (26,5 km)
- Relay duathlon (26,5 km)
- Duathlon (53 km)
- Relay duathlon (53 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 19 K |
| Running: | 2.5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum guten Hirten 430/67, 7081 Schützen am Gebirge, AT
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 19 K |
| Running: | 2.5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum guten Hirten 430/67, 7081 Schützen am Gebirge, AT
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 10 K |
| Cycling: | 38 K |
| Running: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum guten Hirten 430/67, 7081 Schützen am Gebirge, AT
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 10 K |
| Cycling: | 38 K |
| Running: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum guten Hirten 430/67, 7081 Schützen am Gebirge, AT
Nearby accommodations
Contact
30077/1001107/2026-05-01 13:41:07