Valhöll Argentina by UTMB
March 2027
Villa Gral. Belgrano
Villa Gral. Belgrano
Wettbewerbe
- 23.8k Trailrun
- 32.8k Trailrun
- 51.6k Trailrun
- 86k Trailrun
- 130.7k Trailrun
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, March 19, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 23.8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Av. Julio Argentino Roca 210, Córdoba
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, March 19, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 32.8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Av. Julio Argentino Roca 210, Córdoba
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 51.6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Av. Julio Argentino Roca 210, Córdoba
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 86 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Av. Julio Argentino Roca 210, Córdoba
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 130.7 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Av. Julio Argentino Roca 210, Córdoba
Nearby accommodations
Contact
28403/995481/2026-04-02 00:11:07