Volkslauf Eisbergen
Sat, September 5, 2026
32457 Porta Westfalica
32457 Porta Westfalica
Wettbewerbe
- 5.7k
- 5.7k Walk
- 10k
- 16.8k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:50 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.7 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 32457 Porta Westfalica-Eisbergen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5.7 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 32457 Porta Westfalica-Eisbergen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:40 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 32457 Porta Westfalica-Eisbergen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 16.8 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, 32457 Porta Westfalica-Eisbergen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
16533/987512/2025-12-07 09:59:05