29. Int. Volkslauf
Sat, April 25, 2026
54675 Geichlingen
54675 Geichlingen
Wettbewerbe
- 5k Run & Walk
- 10k
- 13.1M
- 30k
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:05 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Berscheiderstrasse, Geichlingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Berscheiderstrasse, Geichlingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 21.1 M |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Berscheiderstrasse, Geichlingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 30 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Berscheiderstrasse, Geichlingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
776/981011/2025-10-12 13:15:02