Waldershofer Stadtlauf
Sun, July 12, 2026
95679 Waldershof
95679 Waldershof
Wettbewerbe
- 4.2k
- 4.2k Nordic walk
- 6.3k
- 10.5k
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.3 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
TSV Waldershof, Wolfersreuther Str. 36, 95679 Waldershof
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29491/997389/2026-04-13 20:17:05