Weimarer Swim & Run
Sun, May 10, 2026
99423 Weimar
99423 Weimar
Wettbewerbe
- Swim & Run (relay, 3,4 km)
- Swim & Run (5,8 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:15 PM |
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.4 K |
| Swimming: | 0.4 K |
| Running: | 3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hermann-Brill-Platz 2, Schwimmhalle, 99423 Weimar
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.8 K |
| Swimming: | 0.8 K |
| Running: | 5 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hermann-Brill-Platz 2, Schwimmhalle, 99423 Weimar
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
16609/992469/2026-02-27 16:31:04