Weinheim Trails
Sun, July 26, 2026
69469 Baden-Württemberg - Weinheim
69469 Baden-Württemberg - Weinheim
Wettbewerbe
- 6k
- 15k
- 36k
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Course profile: | rolling course |
| Elevation gain: | 200 meters |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course. The course has climbs with a total elevation gain of 200m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Birkenauer Talstraße 10, 69469 Baden-Württemberg - Weinheim, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 15 K |
| Course profile: | rolling course |
| Elevation gain: | 400 meters |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course. The course has climbs with a total elevation gain of 400m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Birkenauer Talstraße 10, 69469 Baden-Württemberg - Weinheim, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 36 K |
| Course profile: | rolling course |
| Elevation gain: | 1000 meters |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course. The course has climbs with a total elevation gain of 1000m.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Birkenauer Talstraße 10, 69469 Baden-Württemberg - Weinheim, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
30092/992107/2026-02-24 17:23:06