OPO-Triathlon
Sat, September 12, 2026
8406 Winterthur
8406 Winterthur
Wettbewerbe
- Triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (37,5 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.6 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Auwiesenstrasse 45, 8406 Winterthur
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 6 K |
| Cycling: | 26 K |
| Running: | 5.5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Auwiesenstrasse 45, 8406 Winterthur
Nearby accommodations
Contact
28276/984517/2025-11-19 01:57:05