Zadar Night Half Marathon
April 2027
23000 zadar
23000 zadar
Wettbewerbe
- 2.5k
- 5k
- 10k
- 13.1M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 10, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul Krešimira Ćosića, 23000 zadar
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 10, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul Krešimira Ćosića, 23000 zadar
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 10, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul Krešimira Ćosića, 23000 zadar
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 10, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul Krešimira Ćosića, 23000 zadar
Nearby accommodations
Contact
17321/999008/2026-04-23 21:11:03