Zwei-Hügel-Crosslauf
March 2027
64291 Darmstadt-Wixhausen
64291 Darmstadt-Wixhausen
Wettbewerbe
- 3.5k
- 7k
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 21, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Sportplatz 1, 64291 Darmstadt-Wixhausen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 1, 64291 Darmstadt-Wixhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 21, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Sportplatz 1, 64291 Darmstadt-Wixhausen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 1, 64291 Darmstadt-Wixhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 21, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Sportplatz 1, 64291 Darmstadt-Wixhausen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportplatz 1, 64291 Darmstadt-Wixhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29268/996311/2026-04-03 14:21:06