Apeldoorn Midwinter Marathon
February 7 - March 6, 2027
7311 LG Apeldoorn
7311 LG Apeldoorn
Wettbewerbe
- 8k
- 26.2M
- 25k
- 26.2M
Race Overview
| Date: | Sunday, February 7, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, February 7, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 16 M |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, February 7, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 25 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, March 6, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
14091/1001804/2026-05-07 15:39:04