Lifetime Assistance Airport Games Totally Rad Race
June 2026
Rochester, NY 14624
Rochester, NY 14624
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Obstacle course
- 5k Walk
- 440 Yard
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, June 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, June 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, June 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:15 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, June 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | Yd |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
1299 Scottsville Road, Rochester, NY 14624, US
Nearby accommodations
Contact
21169/964908/2025-06-18 19:41:04