Roger Snyder 5k, 10k & Half Marathon
March 2027
Richfield, PA 17086
Richfield, PA 17086
Wettbewerbe
- 5k Run & Walk
- 10k
- 13.1M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Basom Park, 6972 Heister Valley Road, Richfield, PA 17086, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Basom Park, 6972 Heister Valley Road, Richfield, PA 17086, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Basom Park, 6972 Heister Valley Road, Richfield, PA 17086, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Basom Park, 6972 Heister Valley Road, Richfield, PA 17086, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Basom Park, 6972 Heister Valley Road, Richfield, PA 17086, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Basom Park, 6972 Heister Valley Road, Richfield, PA 17086, US
Nearby accommodations
Contact
21709/994898/2026-03-26 09:11:09