GRAN TRAIL CERRO BLANCO ®
March 2027
5191 Calmayo
5191 Calmayo
Wettbewerbe
- 7k
- 14k
- 21k
- 32k
- 26.2M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
finca carranza sosa, 5191 CALMAYO
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 14 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
finca carranza sosa, 5191 CALMAYO
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 21 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
finca carranza sosa, 5191 CALMAYO
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 32 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
finca carranza sosa, 5191 CALMAYO
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
finca carranza sosa, 5191 CALMAYO
Nearby accommodations
Contact
27106/994680/2026-03-26 07:11:05