AquaDays Seeschlacht
August 2026
2103 Langenzersdorf
2103 Langenzersdorf
Wettbewerbe
- 1.5k Swim
- 0.8k Swim
- Swim & Run (7,9 km)
- Swim & Run (relay, 1131,5 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | Swim |
| Distance: | 1.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alleestrasse 85, 2103 Langenzersdorf
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | Swim |
| Distance: | 0.75 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alleestrasse 85, 2103 Langenzersdorf
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Swim & Run |
| Distance: | 7.9 K |
| Swimming: | 1.5 K |
| Running: | 6.4 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alleestrasse 85, 2103 Langenzersdorf
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | Swim & Run |
| Distance: | 1,131.5 K |
| Swimming: | 1.5 K |
| Running: | 1130 K |
| Relay: | 2-person relay |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alleestrasse 85, 2103 Langenzersdorf
Nearby accommodations
Contact
15646/975429/2025-09-05 12:41:04