Gamperner Lauf
Sat, September 5, 2026
4851 Gampern
4851 Gampern
Wettbewerbe
- 2k relay
- 5.3k
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.25 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
8232/984519/2025-11-19 01:59:03