Herzlauf Salzburg
Fri, May 29, 2026
5162 Obertrum am See
5162 Obertrum am See
Wettbewerbe
- 1.8k
- 3.6k Nordic walk
- 3.6k
- 7.2k
Race Overview
| Date: | Friday, May 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.8 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, May 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:15 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 3.6 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, May 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:15 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.6 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, May 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:45 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7.2 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schulstraße 2, 5162 Obertrum am See
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27983/990419/2026-01-20 16:01:05