Rupertlauf&Wallerseelauf
Sun, September 13, 2026
5201 Seekirchen am Wallersee
5201 Seekirchen am Wallersee
Wettbewerbe
- 10.2k
- 13.1M
- 13.1M (relay)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.2 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neue Sportmittelschule Seekirchen, 5201 Seekirchen
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neue Sportmittelschule Seekirchen, 5201 Seekirchen
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neue Sportmittelschule Seekirchen, 5201 Seekirchen
Nearby accommodations
Contact
ASVÖ Skiclub Raiffeisen Seekirchen
Email: info@skiclub-seekirchen.at
Links: Official race info |
Website
Email: info@skiclub-seekirchen.at
Links: Official race info |
Website
8347/984528/2025-11-19 02:11:03