Boksrun
June 2026
9120 Kallo
9120 Kallo
Wettbewerbe
- 2k
- 5k Walk (teams)
- 10k Walk (teams)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
| Participants: | children |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
KApeldijkstraat 1, 9120 Kallo
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
KApeldijkstraat 1, 9120 Kallo
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Sport: | walking |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
KApeldijkstraat 1, 9120 Kallo
Nearby accommodations
Contact
16248/966915/2025-06-27 00:11:08