KWB Heideloop
July 2026
1840 Londerzeel
1840 Londerzeel
Wettbewerbe
- 4k
- 8k
- 10M
- 12k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sint-Jozefstraat 44, 1840 Londerzeel
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sint-Jozefstraat 44, 1840 Londerzeel
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 M |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sint-Jozefstraat 44, 1840 Londerzeel
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sint-Jozefstraat 44, 1840 Londerzeel
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
27476/972714/2025-08-08 14:41:04