Lenteloop
March 2027
8830 Gits Provincie West-Vlaanderen
8830 Gits Provincie West-Vlaanderen
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 13.1M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 7, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sporzaal Ogierlande Torhoutstraat, 8830 Gits Provincie West-Vlaanderen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 7, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:36 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sporzaal Ogierlande Torhoutstraat, 8830 Gits Provincie West-Vlaanderen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 7, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:36 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sporzaal Ogierlande Torhoutstraat, 8830 Gits Provincie West-Vlaanderen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
27211/994295/2026-03-20 14:41:05