45. Abendlauf Hamminkeln
Fri, September 4, 2026
46499 Hamminkeln
46499 Hamminkeln
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Walk/Nordic walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Friday, September 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Roßmühle 49, 46499 Hamminkeln
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Roßmühle 49, 46499 Hamminkeln
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, September 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:02 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Roßmühle 49, 46499 Hamminkeln
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Roßmühle 49, 46499 Hamminkeln
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, September 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Roßmühle 49, 46499 Hamminkeln
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Roßmühle 49, 46499 Hamminkeln
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
29539/981637/2025-10-23 12:55:05