25. Benther-Berg-Lauf
Sat, October 3, 2026
30952 Ronnenberg-Benthe
30952 Ronnenberg-Benthe
Wettbewerbe
- 3.6k
- 10k Run & Walk
- 21.8k
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:40 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hammfeld 22, 30930 Ronnenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hammfeld 22, 30930 Ronnenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 21.8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hammfeld 22, 30930 Ronnenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
3649/983584/2025-11-02 11:59:03