10. Citylauf Grevenbroich
Fri, June 12, 2026
41515 Grevenbroich
41515 Grevenbroich
Wettbewerbe
- 3.3k relay
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Friday, June 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Breite Straße, 41515 Grevenbroich
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, June 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Breite Straße, 41515 Grevenbroich
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, June 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:40 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Breite Straße, 41515 Grevenbroich
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
16408/981521/2025-10-17 23:31:08