Fehmarn-Triathlon
Sun, September 13, 2026
23769 Fehmarn
23769 Fehmarn
Wettbewerbe
- Triathlon (16,35 km)
- Triathlon (25,9 km)
- Triathlon (54,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 13 K |
| Running: | 3.1 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Strandpromenade 4, 23769 Fehmarn
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5.4 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Strandpromenade 4, 23769 Fehmarn
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 43 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Strandpromenade 4, 23769 Fehmarn
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
14687/987367/2025-12-05 11:59:05