Dalbeklauf
Sun, June 14, 2026
21039 Escheburg
21039 Escheburg
Wettbewerbe
- 2.5k
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz, Stubbenberg, 21039 Escheburg
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, Stubbenberg, 21039 Escheburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz, Stubbenberg, 21039 Escheburg
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, Stubbenberg, 21039 Escheburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Sportplatz, Stubbenberg, 21039 Escheburg
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportplatz, Stubbenberg, 21039 Escheburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29462/997323/2026-04-13 19:27:05