Dassow Duathlon
Sat, August 29, 2026
23942 Dassow
23942 Dassow
Wettbewerbe
- Bike & Run (30 km)
- Bike & Run (relay, 30 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Bike & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 30 K |
| Cycling: | 23 K |
| Running: | 7 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Grevesmühlener Straße, 23942 Dassow
Race Overview
| Date: | Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Bike & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 30 K |
| Cycling: | 23 K |
| Running: | 7 K |
| Relay: | 2-person relay |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Grevesmühlener Straße, 23942 Dassow
Nearby accommodations
Contact
15858/984364/2025-11-14 14:19:04