38. Frankenwaldlauf
Sun, July 26, 2026
07343 Oßla
07343 Oßla
Wettbewerbe
- 9k
- 9k Nordic walk
- 18.5k
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oßla, Oßla
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oßla, Oßla
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oßla, Oßla
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oßla, Oßla
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 18.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oßla, Oßla
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oßla, Oßla
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
3178/980893/2025-10-12 12:46:59