Hachede-Triathlon
Sun, August 23, 2026
21502 Geestacht
21502 Geestacht
Wettbewerbe
- Triathlon (12,75 km)
- Relay triathlon (12,75 km)
- Triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (25,3 km)
- Relay triathlon (25,3 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 4.8 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 4.8 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 4.8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werfstraße, 21502 Geestacht
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28029/997368/2026-04-13 20:03:04