Herbsttriathlon
Sun, September 6, 2026
67578 Gimbsheim
67578 Gimbsheim
Wettbewerbe
- Relay triathlon (25,5 km)
- Triathlon (25,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum Schwimmbad, 67578 Gimbsheim
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum Schwimmbad, 67578 Gimbsheim
Nearby accommodations
Contact
13882/984525/2025-11-19 02:07:04